Позиція Першого Омбудсмана
Ніна Карпачова: «Ігор Слісаренко – взірець чесної української журналістики»
Поділяю біль, який охопив у цей скорботний час серця всіх, хто знав Ігоря Слісаренка, мав нагоду спілкуватися з ним та співпрацювати, для кого він був прикладом відданості професійному обов’язку, взірцем чесної журналістики.Дмитро Гройсман – совість українського правозахисництва
Дмитро пішов з життя, але його свята справа не підвладна смерті: живим її продовжувати! Завжди пам’ятатиму його як надзвичайно чесну, дуже талановиту і небайдужу людину, кращого представника сучасного правозахисного руху України. Світла ПАМ’ЯТЬ про тебе, дорогий соратнику і друже, завжди в наших серцях. Поділяю біль від цієї невиправної втрати з мамою,дружиною, сином, рідними і близькими друзями Дмитра та висловлюю свої найщиріші співчуття.Справа про загибель студента Ігоря Індила завжди на контролі першого Омбудсмана України Ніни Карпачової
Контроль першого Омбудсмана України за цією резонансною справою триватиме доти, поки не буде відновлено справедливість та захищено права батьків загиблого студента Ігоря Індила. Встановлення дійсних обставин цього злочину є справою честі для всієї правоохоронної та судової системи.Приєднання України до Конвенції з питань міждержавного усиновлення не відповідає найкращим інтересам українських дітей та національним інтересам України
Відкритий лист Першого Омбудсмана України Ніни Карпачової до Президента України Віктора Януковича та народних депутатів України VII скликанняНина Карпачева: «Неотложная задача государства – надежно обеспечить права военнослужащих»
Сегодня, в День Вооруженных Сил Украины, Уполномоченный по правам человека Нина Карпачева, сердечно поздравляя военнослужащих, ветеранов войны и военной службы с профессиональным праздником – свидетельством проявления большого уважения Украинского народа к защитникам Отчизны, отмечает глубокий патриотизм военных, их стойкость, выдержку и высокую ответственность в обеспечении обороноспособности нашей страны.Права належать кожному від народження
"Права людини належать кожному від народження. Вони не даруються державою. Всі права людини – громадські, політичні, економічні, соціальні – універсальні, неподільні, взаємозалежні та взаємопов’язані".
"Голос України", 10.12.98
Я вірю в зірку України
"Я вірю в зірку України. Нашому народові вистачить сил, мужності й генетичної пам’яті, щоб побудувати цивілізовану державу, в якій права людини стануть реальністю".
"Робоча газета", 28.10.1998 р.
Наше завдання – це захист прав і свобод людини
"По суті, ми виступаємо в якості судді між людиною і владою. Наше завдання – це позасудовий захист прав і свобод людини. Ми не замінюємо ні прокуратуру, ні суд. Майже кожна справа, яка надходить до нас свідчить, що людина оббила вже всі пороги, обійшла всі інстанції, або отримала якусь бюрократичну відписку, або ще гірше – приниження".
"Хрещатик, 12.02.1999
Людина перед усім
"Для мене перед усім – захист прав конкретної людини. Ми завжди захищали загальні права, тепер же на перше місце ставимо захист прав конкретної людини. Людина перед усім. Права людини не мають меж. Допомагаючи зміцнювати їх в Україні, ми тим самим допомагаємо зміцнювати їх в усьому світі".
"Вісті", 10.12.1998 р.
Мы должны, научить человека отстаивать свои права
"... если мы хотим создать государство, где личность должна быть в центре внимания, где уважение к правам человека, справедливость, законность, недискриминация будут приоритетными – мы должны, прежде всего, научить человека отстаивать свои права".
"Голос Украины", 26.09.1998
Уполномоченный по правам человека обязан будить совесть нации
"Я готова к тому, что в некоторых подходах и стремлениях по защите прав граждан мой голос будет одиноким. Но, несмотря на это, Уполномоченный по правам человека обязан будить совесть нации."
"Голос Украины", 26.09.1998
Порушення прав людини стосується кожного з нас
"Як Уповноважений з прав людини, я глибоко переконана: кардинально змінити ситуацію за дотриманням та захистом прав і свобод людини в державі можна тільки спільними зусиллями – влади, громадян, усього суспільства. Мусимо пам’ятати, що кожного разу, коли порушуються права іншої людини, це стосується і кожного з нас".
Вісник Уповноваженого з прав людини, № 4, 2002-2003 рр.
Співпраця Омбудсмана і Євросуду має посилити захист прав людини
Об’єднання зусиль української національної і європейської регіональної систем захисту прав людини, без сумніву, сприятиме більш ефективній імплементації європейських стандартів з прав людини, зокрема практики Євросуду, у правову систему України
Это больше, чем власть
Омбудсман это тот, кто любит людей, потому что если не любишь людей, то ты не можешь заниматься этой деятельностью. А любить – это значит отдавать всего себя людям, служить им – это главное назначение омбудсманов, неважно, женщина ты или мужчина. Омбудсман – это надежда и готовность помочь. Омбудсман – это не власть, это больше, чем власть.Російсько-грецька газета "Омонія"
Гуманітарні питання в умовах глобальної фінансово-економічної кризи, на жаль, стають другорядними
"Гуманітарні питання в умовах глобальної фінансово-економічної кризи, на жаль, стають другорядними, заявила Ніна Карпачова. На її переконання, усупереч чинному Закону «Про національні меншини» рік від року статус органу з реалізації етнонаціональної політики знижувався від міністерства до відділу у Міністерстві культури. Омбудсман України спільно з громадськими організаціями національних меншин неодноразово доводила доцільність збереження такого центрального органу виконавчої влади, адже якщо його немає, то нема й вивіреної державної етнополітики".
З виступу на парламентських слуханнях "Етнонаціональна політика України: здобутки та перспективи", 11.01. 2012 року
Євроінтеграція України потрібна в однаковій мірі й Євросоюзу
«Попри всі труднощі, які існують в Україні, системні проблеми будуть набагато ефективніше вирішуватися, якщо наша країна стане повноправним членом європейської спільноти. Інтеграція України потрібна не лише Українській державі, а й в однаковій мірі Європейському Союзу, адже Україна є невід’ємною частиною європейської цивілізації. Нас об’єднують історія, культура та гуманістичні цінності, тому підписання двосторонньої угоди про асоціацію між ЄС та Україною сприятиме посиленню відповідальності України у сфері дотримання прав і свобод людини, а також стане надійним підгрунтям для нагального розв’язання системних проблем»
З виступу на засіданні Делегації Європейського парламенту при Комітеті з парламентського співробітництва Україна – ЄС, 16.02.2012 р.