Перший Омбудсман України
Головна - Права людини - НІНА КАРПАЧОВА: ЄВГЕН БЕРЕЗНЯК – ЛЕГЕНДАРНИЙ «МАЙОР ВИХОР» І СЬОГОДНІ ВЧИТЬ НАС ПЕРЕМОЖНО ДОЛАТИ ТРУДНОЩІ СЬОГОДЕННЯ

НІНА КАРПАЧОВА: ЄВГЕН БЕРЕЗНЯК – ЛЕГЕНДАРНИЙ «МАЙОР ВИХОР» І СЬОГОДНІ ВЧИТЬ НАС ПЕРЕМОЖНО ДОЛАТИ ТРУДНОЩІ СЬОГОДЕННЯ

25 лютого 2016 року Заступник голови Союзу юристів України, Перший Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова виступила на відкритті меморіальної дошки Герою України, Почесному громадянину міста Києва, Заслуженому вчителю України, генерал-майору у відставці, легендарному герою-розвіднику «Майору Вихору» – Євгену Березняку, який під час Другої світової війни у 1944 році очолював розвідницьку групу «Голос», що протягом 156 днів діяла у тилу фашистів та зібрала важливу інформацію, яка дозволила, зокрема, врятувати від знищення фашистами  м. Краків – культурну столицю Польщі.

 

 

Меморіальну дошку, яку було встановлено з ініціативи та за сприяння Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Київської міської державної адміністрації, ветеранських організацій та представників громадськості на будинку, де Євген Степанович проживав разом із сім’єю з 1980 по 2013 рік, урочисто відкрили в день народження Героя. Він не дожив лише три місяці до свого сторіччя.

Під час виступу Ніна Карпачова, зокрема, підкреслила велич особистості Євгена Степановича, який був і залишається прикладом мужності, незламності сили духу, відданого служіння Вітчизні і боротьби за мир.  В його житті переплелось декілька епох, але в кожній з них він знаходив своє гідне місце, відстоюючи справедливість, захищаючи права людини, виховуючи покоління молоді. Його книги: «Я – «Голос», «Пароль – «Dum spiro…», «Операція «Голос», що були видані багатьма мовами, є унікальною спадщиною людини, яка ще за життя стала легендою. При цьому Євген Степанович все своє життя залишався дуже скромною людиною, яка саможертовно захищала людську гідність та права інших людей.

В урочистій церемонії взяли участь представники керівництва ГУР МО України, КМДА, ветеранських організацій України, широкої громадськості, військовий аташе Посольства Республіки Польща в Україні, дружина Катерина Кузьмівна, рідні та близькі Героя.   

P.S. Після виступів учасників, виконання Гімну України, хвилини мовчання та проходження взводу почесної варти, коли гості розійшлись, можна було спостерігати зворушливу картину –   до підніжжя Меморіальної дошки прилетіло декілька голубів, які із вдячністю дзьобали зернятка з віночка, привезеного з Рідного краю Євгена Степановича – Дніпропетровщини.  І здавалось, що Євген Степанович веде з ними неспішну розмову про Мир, так необхідний сучасному світові...

Багатолітня дружба пов’язувала Євгена Березняка з Першим Омбудсманом України Ніною Карпачовою.

" width=

" width=

" width=

http://lawyersunion.org.ua/ru/community/news/454